Sunne havrepannekaker

Havrepannekaker har blitt veldig populært, så da måtte jeg også prøve det. Pannekakene er kun laget av havregryn, 2 ts sukker, egg og melk. De er kjempelett å lage og tar ikke lang tid, lages på 1-2-3! Pannekakene er supre å lage til frokost. De smaker kjempegodt servert med syltetøy eller vaniljekesam og ferske bær. De er også sunnere enn vanlige pannekaker.





Havrepannekaker:
6 stk

  • 3 dl havregryn
  • 2 ts sukker/sukrin
  • 3 egg
  • Litt melk

Ha havregryn og sukker i en bolle. Du kan bruke sukrin istedenfor sukker, hvis du vil ha enda sunnere pannekaker.

Tilsett eggene. Bland alt godt sammen. Spe i med litt melk hvis røren blir for tykk.
Smør en takke eller en stekepanne med smør. Bruk to spiseskjeer, legg en klatt røre på takken og form den til en liten pannekake. Stek pannekakene på begge sider til de er gjennomstekt.

Server havrepannekakene med vaniljekesam med friske bær eller syltetøy. Cottage cheese er også godt.

Nam! Disse kjempegode frokost pannekakene må du bare prøve ♥

Thea

24 kommentarer

  1. Anonymous

    Det skal jeg prøve! 🙂

  2. Anonymous

    Hvis du kunne sammenlignet disse med noe hva ville det ha vært? (når det gjelder mat)
    Hvordan ble disse i smak?

    1. My Little Kitchen

      De smaker ganske mye havre, litt som havregrøt bare med en annen konsistens. De smaker veldig godt, men litt vanskelig å forklare! Det er bare å prøve å se om du liker dem 🙂

      Thea

    2. Anonymous

      Oja, jeg skal orøve disse en gang! 🙂
      Takk for svar 🙂
      God helg

  3. Falt i god smak hos vesla på 4 år også 🙂

    1. Så bra 🙂

  4. Kjempegode!

  5. Anonymous

    Er det 2 eller 3 egg? Ser ut som du brukte 2 og i oppskriften står det 3. Takk for svar

  6. Åja, det skulle egentlig være 2 egg i, men så ble røren litt tykk, så jeg tok i ett egg til 🙂 Jeg brukte altså 3 egg.

  7. Anonymous

    Disse er kjempegode med eple i biter med litt kanel;)

    1. Takk for tips! 🙂

  8. dette falt veldig i smak 🙂 droppet bare sukkeret 🙂
    takk for oppskriften !

    1. Veldig bra pannekakene falt i smak 🙂

  9. Kathrine

    Nam, disse ser gode ut!

  10. Anonymous

    lol, nam

  11. Anonymous

    De smakte som stekt egg. Tommel ned dessverre

  12. Skal prøve disse i morgen! 😀

  13. Anonymous

    Nydelig gode! takk for supre frokosttips!:)

    1. Så kjekt å høre at oppskriften falt i smak 🙂

  14. Anonymous

    Anbefaler å bruke banan oppi røra i stedet for sukker – sunnere og supergodt 🙂

    1. Takk for tips! Veldig godt med banan i pannekaker ja 🙂

  15. Anonymous

    Økte til 4 egg og la til ett par scoops med proteinpulver. Det blei dem tyngste pannekakene e noen gang har spist, men dei smakte fortreffelig med både jordbærsylte og lønnesirup på! Perfekt tilskudd til styrketreningsdietten min (:

  16. BeRita Backe

    Ser det står 3 egg, men bildet viser 2 stk. Jeg brukte 3 og da ble røra passe løs, trengte ikke melk da. Jeg putta også oppi et par ss grøt fra gårsdagens middag, og da brukte jeg litt ekstra fløte for å spe ut røra såvidt. Ungene på to og tre år likte disse pannekakene veldig godt, med vanilje-yoghurt og blåbærsyltetøy. Takk for tipset 🙂

  17. Jeg tok først i 2, men bestemte meg for at det ble bedre med 3 egg, derfor er bildene av 2. Det er det som står som gjelder 🙂 Så bra pannekakene falt i smak!

Skriv en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *