
Stilige spøkelser på pinne er perfekt å lage til Halloween. Cake popsene er laget av sjokoladekake, dyppet i hvit sjokolade og pyntet med fondant. Ikke akkurat det skumleste du kan spise på Halloween, men veldig dekorativt og populært godteri for både store og små.

Cake pops:
25 stk
- sjokoladekake (oppskrift her)
- sjokoladekrem (oppskrift under)
- 25 cake pops pinner
- hvit candy melts
- hvit fondant
- sølvkuler
- rund utstikker (ca. 10 cm)
Lag en halv sjokoladekake og avkjøl.
OBS! Jeg halverte sjokoladekake oppskriften! Oppskrift på sjokoladekake finner du her!
- 75 g smør, romtemperert
- 3 ss kakao
- 200 g melis
- 150 g kremost naturell (philadelphia ost)
1) Pisk smør, kremost og melis sammen.
2) Ha i kakaopulver.
3) Pisk alt godt sammen til en luftig krem.


Smelt candy melts i mikroen etter anvisning på pakken. Ta kulene ut av fryseren. Dypp en og en i sjokoladen og la sjokoladen renne litt av.
Når alle er trukket med sjokolade og den har stivnet er de klare til å pyntes. Kjevle ut hvit fondant og trykk ut sirkler med en utstikker. For å kjevle ut bruker jeg en fondant-ruller. Jeg brukte en 10 cm i diameter rund utstikker.

Legg en fondantrunding over hver cake pop og form til det ligner på et spøkelse. Jeg brukte sølvkuler til øyne. Fest øyne med en gang, når fondanten er myk, for da henger de fast.
Klikk på «LIKER» om du liker spøkelsene 🙂
Mer Halloween inspirasjon? Klikk deg gjerne inn HER for mer inspirasjon til stilig bakst 🙂
Thea